ABOUT IRYDOTOMIA LASEROWA

About irydotomia laserowa

About irydotomia laserowa

Blog Article

Po zabiegu występuje zwężenie źrenicy utrzymujące się przez kilka godzin (nie pogarsza zazwyczaj ostrości wzroku, może powodować uczucie gorszego widzenia warunkach zmroku, zazwyczaj mija po około four godzinach).

Gojenie się rany może różnić się w zależności od wielkości nacięcia tęczówki i indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji tkanek.

U pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania występuje zwiększony opór przed odpływem cieczy wodnistej przez siateczkę beleczkową zwaną tęczówką. Natomiast u pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania drenaż jest zazwyczaj utrudniony. Zaburzenia mikrokrążenia, zmniejszona odporność naczyń, cytotoksyczność, czy stres oksydacyjny mogą również mieć pośredni wpływ na rozwój jaskry.

Istnieją dwa typy jaskry zależne od budowy anatomicznej gałki ocznej (a w szczególności kąta przesączania):

Jeśli zaś irydektomię wykonuje się w brązowej tęczówce (grubej, aksamitnie gładkiej) to wykorzystuje się energie zwiększone o fifty - one hundred % w porównaniu z przypadkiem dla tęczówki niebieskiej. Osiąga się to przez zwiększenie mocy lasera, albo przez zwiększenie ilości impulsów w jednej serii.

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń – zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi. Godziny Otwarcia

Irydotomia laserowa w leczeniu jaskry – na czym polega? Irydotomia laserowa jest zabiegiem wykorzystywanym do leczenia jaskry różnych typów.

Fizjologicznie płyn przedostaje się poprzez przestrzeń znajdującą się pomiędzy rogówką a tęczówką. W warunkach chorobowych pojawia się blokada, uniemożliwiająca here przepływ płynu pomiędzy przednią i tylną komorą oka, skutkująca wystąpieniem objawów jaskry.

Wiąże się to z nadmiernym rozproszeniem barwnika i stanem zapalnym. Takie niebezpieczne skoki ciśnienia wewnątrzgałkowego eliminuje się podając choremu odpowiednie krople przed zabiegiem

Lekarz okulista za pomocą wiązki lasera wykonuje otwór w górnej części tęczówki oka, czyli kolorowej części gałki ocznej. Wykonanie otworu umożliwia swobody przepływ cieczy wodnistej do przedniej komory oka z tylnej komory, co działa korzystnie za spadek ciśnienia w gałce ocznej, co stanowi ochronę przed destrukcją nerwu wzrokowego w przebiegu jaskry.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o przeprowadzeniu zabiegu irydomii laserowej konieczna jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta, która obejmuje m.in. pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i badanie ostrości wzroku. Sam zabieg związany może być z wystąpieniem powikłań w postaci przejściowego zwiększenia ciśnienia wewnątrz gałki ocznej czy śródzabiegowym krwawieniem do komory przedniej oka.

Zwykle jest on spowodowany zastosowanymi przez operacją kroplami zwężającymi źrenice. Ból ma charakter przejściowy i powinien minąć w przeciągu kilku dni. Jeśli jednak dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas lub narastają, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę. Możliwe powikłania i articleępowanie po zabiegu

Nasz sklep korzysta z ciasteczek i/lub innych podobnych technologii, które służą do gromadzenia i przechowywania informacji. Każdy konkretny plik cookie jest wykorzystywany do określonego celu lub celów, takich jak identyfikacja użytkownika, uzyskiwanie informacji o sposobie korzystania z naszego Sklepu lub w celu spersonalizowania wyświetlanych treści.

Report this page